V POWIATOWY KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ

                                                                                         

V Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej 
"KOMPUTER NARZĘDZIEM ARTYSTY"
„Ziemia kwidzyńska – historia, kultura, edukacja”

Zobacz galerię prac.

Konkurs został zorganizowany przez Kwidzyńskie Centrum Kultury w Kwidzynie przy współudziale Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Urzędu Miasta w Kwidzynie i innych organizacji.
Celem konkursu jest popularyzacja grafiki komputerowej wśród dzieci i młodzieży oraz
rozwijanie zainteresowań informatyką.
Konkurs odbył sie w dwóch etapach w podziale na kategorie wiekowe: 
I etap - eliminacje - uczniowie przesyłali swoje prace wykonane w dowolnym programie,
II etap - finał na szczeblu powiatowym, prace były tworzone w siedzibie Kwidzyńskiego Centrum Kultury w Kwidzynie.
Ocenie podlegały:
- inwencja twórcza autora pracy, 
- stopień zaawansowania pracy (wykorzystanie narzędzi programu, sprzętu komputerowego), 
- samodzielność pracy. 

Na konkurs wpłynęło180 prac z 15 szkół powiatu kwidzyńskiego. Wyłoniono 23 finalistów, którzy uczestniczyli w II etapie konkursu.
Laureatami zostali:

I kategoria: uczniowie szkół podstawowych

I miejsce Amanda Witulska - Szkoła Podstawowa nr 6 w Kwidzynie 
II miejsce Martyna Anders - Szkoła Podstawowa nr 2 w Prabutach 
III miejsce Karolina Wierzchowska - Szkoła Podstawowa nr 2 w Prabutach

Wyróżnienia
1. Natalia Martyniak - Szkoła Podstawowa nr 5 w Kwidzynie 
2. Mariusz Kordalski - Szkoła Podstawowa w Obrzynowie
3. Weronika Woch - Szkoła Podstawowa w Obrzynowie

Nagroda za udział w finale:
1. Dominika Woch - Szkoła Podstawowa w Obrzynowie
2. Artur Tryc - Szkoła Podstawowa w Nebrowie Wlk.


II kategoria: uczniowie gimnazjum

I miejsce Artur Przechadzki - Gimnazjum w Prabutach
II miejsce Aleksandra Pułka - Gimnazjum w Prabutach
II miejsce Przemysław Kubicki - Gimnazjum w Prabutach
II miejsce Maciej Ryłko - Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie
III miejsce Aleksandra Tomaszewska - Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie

Wyróżnienie
Kamil Piskorski - Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie

Nagroda za udział w finale:
1. Paulina Dołęgowska - Gimnazjum w Prabutach
2. Agnieszka Woch - Gimnazjum w Prabutach
3. Albert Sawka - Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie
4. Maria Wojnicz - Gimnazjum nr 1 w Kwidzynie
5. Ewa Hnatyszyn - Gimnazjum w Prabutach
6. Dominika Wajs - Gimnazjum w Prabutach
7. Maciej Wójcik - Gimnazjum nr 1 w Kwidzynie
8. Mateusz Kamiński - Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie

III kategoria: uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

nagrodzony za udział:
Dawid Kręczkowski - II Liceum Ogólnokształcące w Kwidzynie

Zobacz galerię prac.